Nasza historia zaczyna się w 1991 roku w Danii, kiedy Jacky Frisoni został zatrudniony przez Roll-o-Matic jako kierownik sprzedaży odpowiedzialny za Europę Południową i Wschodnią oraz Afrykę Północną.

Po 13 latach pracy w Danii, Jacky postanowił otworzyć swoją firmę we Francji w Saint-Martin-de-Crau, aby być bliżej swojego pierwotnego rynku. Firma Prema powstała w 2003 roku i oferowała maszyny Roll-o-Matic klientom we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Od tego czasu rozszerzyliśmy naszą ofertę produktów o wytłaczarki od Kung Hsing (Tajwan) i zgrzewarki od Mamata Machinery (Indie). W 2004 roku odbyły się nasze pierwsze dni otwarte we Francji, gdzie pokazywaliśmy zgrzewarkę do Mamata i wytłaczarkę Kung Hsing. Po tym showroomie zainstalowaliśmy zgrzewarkę Mamata do worków z bocznym zgrzewem Vega 800 S na północy Francji i zgrzewarkę Vega Wicketer w Saint-Sigolene. Nasze pierwsze dwie wytłaczarki od Kung-Hsing zostały również zainstalowane w Saint Sigolene.

Równolegle uczestniczyliśmy w różnych targach w Europie Wschodniej. Mieliśmy stoisko w Polsce na targach Taropak and na ukraińskich targach Upakovka. W 2009 roku Prema otworzyła biuro w Polsce. Nasze polskie biuro obsługuje również klientów ze Słowacji, Czech i Ukrainy. Wraz z rozwojem rynku, Prema stała się w 2010 roku agentem Pearl Technologies z USA., który jest wiodącym dostawcą wybijaków, noży, urządzeń dodatkowych do ekstruzji i konfekcji, tj. dla zgrzewarek Mamata. Podczas targów Plastpol w Kielcach Kung Hsing przedstawił nas firmie Doteco z Włoch, która produkuje grawimetryczne systemy dozujące. Od 2011 roku reprezentujemy Doteco na polskim rynku. W czasie pandemii, nawiązaliśmy współpracę z firmą GA.VO Meccanica z Włoch- ta rodzinna firma jest specjalistą w produkcji krajarek do gilz o szerokim spektrum, od półautomatów, po w pełni zautomatyzowane linie tnące gilzy.

Dziś Prema to grupa energicznych ludzi o różnych i uzupełniających się doświadczeniach, którzy oferują kreatywne rozwiązania w ciągle zmieniającym się świecie. Współpracujemy z naszymi partnerami i naszymi klientami, aby wspólnie odpowiedzieć na wyzwania jutra. Zawsze staramy się robić wszystko, co w naszej mocy. Pomagamy w wyborze odpowiedniego sprzętu. Wraz z Państwem dokonujemy inspekcji maszyn powstałych w fabrykach naszych dostawców (w Indiach, Danii, czy na Tajwanie), a następnie pomagamy w organizacji transportu oraz instalacji maszyn. Pomagamy Państwu przy zamawianiu części zamiennych i w kontakcie z działem technicznym. Mówimy lokalnych językach, aby ułatwić komunikację w Państwa imieniu. Chcemy, aby byli Państwo byli zadowoleni z wyboru sprzętu. Wasz sukces jest naszym sukcesem.

Ewolucja naszego logo

Logo Prema zostało po raz pierwszy zaprojektowane w 2003 a następnie zaktualizowane przez znanego ukraińskiego grafika Oleksandr Zubar, aby zaznaczyć internacjonalizację Premy z prema.fr na prema.eu.

Logo przedstawia paletę malarską w kształcie Globusa, na której zmieszane są ze sobą poszczególne kolory. W sanskrycie słowo PREMA oznacza miłość, przywiązanie i życzliwość.